facebook

„Nic není náhoda, vše je jen naše volba"

(Věra Pakostová)

O mně

Věra Pakostová

Od mého dospívání jsem si začínala uvědomovat, že to nejdůležitější, co nás ve všech oblastech ovlivňuje, je právě naše psychika. I když jsem se od malička intenzivně věnovala sportu a tím má psychika značně posílila, tělo se detoxikovalo a je v dobré kondici, a jsem stále zdravá, i přesto některé nepříjemnosti nadále zůstávaly.

Díky svým dětem jsem začala „studovat“ i oblast zdravé stravy. Jsem zastáncem (ovšem ne zarputilým!) Rawfoodu. Věřím v sílu přírody a produktů z ní, snažím se vyvarovat zbytečně zdraví škodlivého vaření a likvidaci prospěšných enzymů, vitamínů atd. Zásadní problém vidím hlavně v přejídání, nevhodném výběru nekvalitních průmyslových potravin a v neposlední řadě také přejídání jako kompenzaci svých psychických problémů.

Vlastní dlouhodobou zkušeností z oblastí medicíny, sportu a stravování (Univerzita Farmaceutická a veterinární, MU Fakulta Sportovních Studií a Pedagogická Fakulta, opakované dlouhodobé pobyty v USA, Německu i Rusku) jsem dospěla k závěru, že pouze samotný sport a zdravá strava nestačí, je potřeba si udělat i „očistu vlastní mysli“, své psychiky, k čemuž mě nejvíce pomohla Metoda Ruš. Proto ji také vřele každému doporučuji, a to na prvním místě (i před zdravou stravou). Pomůže rychle odhodit zbytečné emoční zátěže, které nás opakovaně trápí. Vyzkoušela jsem různé metody, jak vylepšit svoji psychiku a zdraví, ale tato jediná mne přesvědčila svojí jednoduchostí, snadnou aplikovatelností na každého (i děti), a hlavně tím, že problémy jsou za krátký čas odstraněny. Ostatní přichází se spokojeností a vlastní přirozeností samo.

Metodu Ruš jsem si našla, abych zbavila dceru atop. ekzému po těle, syna vleklých angín a u mě osobně především k vylepšení vztahů.

Nejvíce náš šťastný život dle mého ovlivňují:

  • Psychika (psychosomatika)
  • Zdravý život styl – přiměřený dostatek pohybu, zaměstnání, co nás naplňuje, záliby, socializace atd.
  • Strava
  • Přírodní detoxikace - vřele všem doporučuji pravidelně si vyčistit své tělo i zevnitř, nikdo se neubrání negativních dopadů životního prostředí a škodlivých složek stravy.

Jde to vše ruku v ruce. I zdravá strava, sport nám napomáhá čistit svoje psychické trable, ale Metodou Ruš je to efektivnější a rychlejší. Pozor na stres, což je opět jen nevyrovnaný psychický stav! Stres vede člověka k nespokojenému životu, nemocem všeho druhu, vyvolává dlouhodobou otupělost, únavu, negativní postoje k životu a nechuť žít. Bylo by na čase, aby současná medicína propojila duševní a fyzickou stránku člověka, jako čínská medicína, budhismus a jiné. Bohužel naše dnešní zdravotní péče nemá metody, které by pomáhaly vyléčit záležitosti našeho „srdce“.

Jsem velice ráda, že hlavně díky Metodě Ruš a detoxikaci těla se mi život značně proměnil k lepšímu a nejen to, mohu i smysluplně pomáhat Vám k Vašemu štěstí!:-) A to mě osobně naplňuje.:-) Lidem se mění vnímání skutečnosti, osobní vlastnosti i rysy v obličeji. Vyčištěním řady negativních programů a iluzí se změní náš pohled na svět. Člověk si pak život více užívá, raduje se. Vše se v něm děje více samo a přitom tím správným směrem.

Pro mne nejhezčím výsledkem je, když se klienti nejen zbaví problémů, se kterými přišli (problémy ve vztazích, strachy, zdravotní problémy aj.), což je ve většině případů, ale hlavně si odnáší pochopení a porozumění jak fungují, jak žili své myšlenky a hlavně, že oni jsou ti, kteří vytváří svůj svět a svou realitu. Najednou se jim to díky terapii spojí. Vidí příčiny, důsledky a souvislosti. Rozzáří se a najednou vědí, co s životem. Ví, že to bude v pohodě, už ví jak na to, a že jen oni o tom rozhodují.


Doporučená videa:

Psychosomatika x nemocné děti, MUDr. Hnízdil

Negativní emoce se přenášejí jako epidemie. Pokud je matka v napětí, děti to intenzivně vnímají, negativními emocemi se nakazí a začnou stonat. Psychosomatická onemocnění, jako zvláštní choroby....celý článek

Původ psychických problémů

Každý máme v sobě tzv. „zraněné dítě", které nás někdy chtě nechtě ovládá. My se pak chováme stejně, jako se chovají děti, tzn. že jednáme impulzivně, stěžujeme si, vzdáváme se....celý článek